Czy siedzimy prawidłowo?

Z pewnym uproszczeniem można powiedzieć, że człowiek XXI wieku większość swojego życia spędza siedząc przed komputerem, ale CZY SIEDZIMY PRZY NIM PRAWIDŁOWO?

Czy jesteśmy skazani na żylaki?

W zasadzie TAK, ale…
Na żylaki kończyn dolnych – w różnej ich formie – choruje blisko 70 %kobiet i 50% mężczyzn, a ich występowanie wzrasta wraz z wiekiem. Towarzyszą człowiekowi od zawsze - dowodów ich istnienia dostarcza już starożytność. Piękny polski akcent pochodzi z ołtarza Wita Stwosza 1477-1489 (figura mężczyzny – w głównej części ołtarza, która stoi druga z prawej strony).

Postępy w chirurgii naczyń

Prezentacja z wykładu "Chirurgia naczyniowa na współczesnym polu walki leczenie następstw urazów naczyń w warunkach wojennych". Prezentacja odbyła się podczas XX Konferencji Naukowo-Szkoleniowej w dniach 5-7 maja w Lublinie.

Kim jestem?

Marek Maruszyński

Jak większość lekarzy wojskowych od zawsze związany z chirurgią. Nauczyciel akademicki. Wychowawca kilku pokoleń chirurgów ogólnych, onkologicznych i naczyniowych. Wieloletni Kierownik Klinik Chirurgicznych w „Szpitalu na Szaserów“. Były Naczelny Chirurg Wojska Polskiego. Założyciel i Pierwszy Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego. Członek Honorowy Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Członek Komitetu Nauk Klinicznych PAN. Współtwórca Cyfrowego Centrum Zdrowia i Iwylecz24.pl