kontakt@maruszynski.pl

 zabiegi zamknięcia niewydolnych żył przeszywających klejem tkankowym Venex

Prof. dr hab.n.med. Marek Maruszyński
wykonuje m.in. zabiegi zamknięcia niewydolnych
żył przeszywających klejem tkankowym Venex.

Problem: Niewydolne żyły przeszywające (vv perforantes)

Są to w kończynach dolnych, patologiczne połącznia układu żył głębokich z powierzchownym. Są one jedną z najczęściej spotykanych przyczyn powstawania żylaków nawrotowych, a także istotną składową żylaków pierwotnych i wtórnych.  Najwyższy stopień zaawansowania przewlekłej niewydolności żylnej to wrzód żylny – ulcus cruris (słynny crux aeghroti – cruxm edicorum ) tj., C 5 / C 6 wg C EA P – jest „prawie zawsze” związany z niewydolnym i żyłam i przeszywającymi.
Najważniejszą rolę odgrywają trzy żyły przeszywające Cocketta (od nazwiska wybitego brytyjskiego chirurga Franka Bernarda Cocketta 1916 - 2014 ). Łączą one żyłę łukowatą tylną (tzw żyłę Leonarda) – gałąź żyły odpiszczelowej na goleni (układ powierzchowny) z żyłam i piszczelowym i tylnym i (układ głęboki). Ich zamknięcie (a także innych!) często prowadzi do spektakularnego zagojenia wrzodu.

Rozwiązanie

Stworzony na bazie N - butylcyjanoakrylatu klej tkankowy o handlowej nazwie Venex jest nowatorskim rozwiązaniem do miniinw azyjnego zamykania niewydolnych żył przeszywających. Zabieg polega na podaniu przez strzykawkę i cienką igłę pod kontrolą USG do niewydolnego perforatora odpowiedniej ilości kleju VENEX , który prowadzi do jego zamknięcia i wyłączenia patologicznego przepływ u zwrotnego.

Zalety

Zabieg cechuje krótki czas trwania. Jest małoinwazyjny, nie wymaga nacięć skóry, zakładania szwów, nie uszkadza okolicznych tkanek. Kompresjoterapia nie zawsze jest potrzebna. Szybko można powrócić do codziennych zajęć. Rezultat leczenia jest widoczny od razu. Zamykanie niewydolnych perforatorów klejami tkankowymi jest obecnie uważane za najlepsze postępowanie lecznicze wobec niewydolnych żył przeszywających!

Zapraszamy!!!

MEDICALESTHETIC

PROF. DR HAB. N. MED. MAREK MARUSZYŃSKI
WWW.ZYLAKI.PL
WWW.MARUSZYNSKI.PL

Kim jestem?

Marek Maruszyński

Jak większość lekarzy wojskowych od zawsze związany z chirurgią. Nauczyciel akademicki. Wychowawca kilku pokoleń chirurgów ogólnych, onkologicznych i naczyniowych. Wieloletni Kierownik Klinik Chirurgicznych w „Szpitalu na Szaserów“. Były Naczelny Chirurg Wojska Polskiego. Założyciel i Pierwszy Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego. Członek Honorowy Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Członek Komitetu Nauk Klinicznych PAN. Współtwórca Cyfrowego Centrum Zdrowia i Iwylecz24.pl